Na minut od glavne železničke stanice se nalazi bulevar Banhofštrase (Bahnhofstrasse) u kojem se nalaze skupe prodavnice poznatih svetskih modnih kreatora i brendova, draguljarnice, tržni centri, luksuzni restorani.
Prodavnice sa čokoladama su svuda razbacane, tako da nema slađeg suvenira od ručno pravljene mlečne čokolade. Niederdof je takođe odlična šoping ulica, ali orijentisana na mlađe potrošače. Ujedno je prepuna kafića, klubova, hotela, barova, kioska sa turskim kebabom, karipskom hranom itd.
Nije sve u odeći i noćnom provodu, nešto je i u siru. Najbolji švajcarski sir ćete naći na pijaci Burlikplac (Bürkliplatz market), koja je poznata i po organskoj hrani. Utorkom i petkom je zelena i cvetna pijaca, a subotom buvljak.
Cene svega u Cirihu su barem 20% više u odnosu na većinu evropskih gradova, pa čak je skuplji i od Nju Jorka koji se uzima kao glavni reper za poređenje troškova života. U Cirihu ljudi ne podižu kredite samo da bi kupili stan ili kola, već i da bi sebi priuštili večeru u nekom od restorana.
Prosečna plata u Cirihu se kreće oko 5.000 evra, tako da cene odgovaraju nekome ko zarađuje ko prosečni Švajcarac.
Ukoliko vam je skupo da kupite flaširanu vodu, znajte da Cirih ima preko 1.200 fontana i česmi sa čistom, izvorskom vodom.
Po dolasku u Cirih, preporučuje se kupovina Zurich card jer kupovinom te kartice ostvarujete besplatne vožnje gradskim prevozom, ulaz u sve muzeje i popuste na pojedine klubove, barove i pozorišta.